Kétszer olyan hosszú lesz a gyakorlati idő, a tanári szakokon, és a tanárképzés ismét egyciklusú, osztatlan kétszakos rendszerű lesz jövő szeptembertől.
A kormány úgy döntött, hogy a gyakorlati képzési idő az eddigi fél évről egy évre nő. A képzés első három évében a szakterületi követelmény azonos, a harmadik év végén az általános iskolai (4+1) és a középiskolai (5+1) tanárképzés szétválik. A rendelkezés 2013. szeptember 1-jén lép hatályba.
Ma a pedagógusképzés Magyarországon a magyar felsőoktatás egyik legnagyobb képzési ága. A szakma képviselői többször szorgalmazták már, hogy álljon vissza az osztatlan, kétszakos képzés.
A közismereti tanárszakokon kizárólag osztatlan képzésben lehet tanulni a jövőben, míg a szakmai, művészeti tanárképzésben osztott és osztatlan képzést is választhatnak a jelentkezők.
A tanárképzésben 2005-ben az egységes, osztott képzési rendszer bevezetésekor az volt a cél, hogy növeljék a tanári szakma presztízsét és beillesszék az egymásra épülő képzési ciklusok rendszerébe. Az elmúlt hét évben azonban a rendszer nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.