
Álláskeresés diplomásoknak rovatunkban karriertanácsadónk aktuális gazdasági viszonyokhoz igazodó tippjei mellett megtalálod azokat a hamarosan induló képzéseket, melyekkel helyzetbe hozhatod magad a munkaerőpiacon. Feltétlenül iratkozz fel rovatunk hírlevelére, hogy ne maradj le karrieredet segítő cikkeinkről, képzési lehetőségekről.
Egymillió új munkahely, a magyar gazdaság és a vállalkozások fejlesztése: ezek a legfőbb céljai a Nemzeti Együttműködés Kormánya gazdasági programjának, az Új Széchenyi Tervnek.
A gazdasági válság és a cégek hiányos válságmenedzsment stratégiája aggodalomra adhat okot, ezért érdemes nyitott szemmel-füllel járni és készülni az esetleges elbocsájtásra, kényszerű álláskeresésre.
Mit tehetsz már most, hogy megelőzd vagy, ha elkerülhetetlen kezelni tudd a kialakult helyzetet?
Míg a diploma húsz évvel ezelőtt különlegességet és többnyire munkalehetőséget biztosított szinte azonnal, addig ma már alapfeltételként tekintenek rá. Mit tehet a diplomázó, a frissdiplomás, hogy az óriási munkaerő túlkínálatban is álláshoz jusson?
A Manpower Munkaerőpiaci Előrejelzése szerint az év második negyedévéhez képest a magyar munkaerőpiac várhatóan erősödik. A hazai álláskeresők lehetőségei várhatóan szerények – de pozitívak – maradnak a következő három hónapban.
Ha még soha nem hirdetett a MOT Képzésajánló Portálcsoporton, most egyedülálló 16 portálból álló óriás portálcsoportunk minden releváns rovatában elhelyezzük képzéseit, s vállaljuk, hogy nem kell fizetnie erre az időszakra. Ha a próbaidőszak végéig nem jelzi megrendelési szándékát, automatikusan megszűnik a hirdetés minden fizetési kötelezettség nélkül. Szóval Ön csak nyerhet, ha kipróbálja.
Persze a tapasztalatok alapján mi is nyerünk: újabb elégedett ügyfelet!
Budapesten és Fejér megyében a legmagasabb a havi átlagfizetés, és Tolna, valamint Csongrád megyében keresnek a legkevesebbet a munkavállalók. Ez derült ki a merces.hu honlap felméréséből, amely azt vizsgálta, hogyan alakultak az átlagbérek az ország különböző régióiban az elmúlt évben.