Vonz a szórakoztatás vagy a média világa? - légy hangtechnikus vagy médiazeneszerző

tanfolyam

A végzettséget igazoló papírnál is fontosabb azonban, hogy a tanulók kiscsoportos oktatás keretében, online tananyag segítségével tanulhatnak, így lehetőségük van arra, hogy egyéni tempóban haladhassanak, a nekik legjobban megfelelő időbeosztással. A magyarországi iskola két vezetőjének, Gresicki Tamásnak és Hídvégi Dánielnek neve nem ismeretlen a zenei életben. Sikeres zenekarok és előadók, többek között a Magna Cum Laude vagy a Kovalszky és a Vega, a Deák Bill Blues Band, a Freshfabrik, Majka, a Unique, Laár András, Szakcsi Lakatos Béla, Majka, a Black II Black  anyagainak elkészítésében is közreműködtek, így a zenei élet kulisszatitkaiba be tudják avatni a diákokat.  Rövid idő alatt, otthonról tanulhatsz$kep1$Brüsszelben illetve Londonban tanulták a hangmérnöki szakmát, így pontosan tudják, melyek a hazai és külföldi oktatás hiányosságai. Ezeket akarták kitöltetni, amikor létrehozták a SET School-t. Először is, intenzív képzést kínálnak, a tizenkét hónapos kurzust nem szakítják meg vizsgaidőszakok, szünetek, mert az a tapasztalat, hogy a diákok rövid idő alatt szeretnének olyan tudásra szert tenni, amely képessé teszi őket arra, hogy hangtechnikusként vagy médiazeneszerzőként dolgozhassanak. A képzés hetven százaléka online történik – mondja Tamás. - A diákok minden hónapban megkapják az aktuális tananyagot, ami lehet például egy videó, amely bemutatja egy szoftver funkcióit, azok használatát, vagy éppen azt, hogy egy stúdióban hová tegyük a mikrofont a hangszerekhez képest, vagy egy keverőpult részeire lehet rákattintani, és meg lehet nézni, hogy az mire való. Virtuális tantermi előadásokat is tartunk, egy segédprogram segítségével a hallgatók beléphetnek, és nyomon követhetik a tanár előadását.  $kep2$Ha nem értenek valamit, egy gomb segítségével jelezhetik, kérdéseket tehetnek fel, a többi résztvevőnek is meg tudják mutatni a saját  monitorukat. Vannak házi feladatok is, letölthető hang-, kép- vagy videofájlok alapján kell feladatokat megoldani vagy éppen hibákat kijavítani. Ehhez természetesen kérhetnek segítséget a diákok, így kiderül, ha valamit nem értettek a magyarázatokból. Így tartott már órát hallgatóinknak Dragon Tamás Szegedről, de több olyan kollégámmal is megegyeztünk már, akik külföldön, akár az USA-ban élnek, és megosztják tapasztalataikat. A képzés maradék harminc százalékában, a gyakorlati órákat háromnapos blokkokba osztottuk. Hat alkalommal stúdiókban gyakorolhatnak a diákok. Mindenkivel egyénileg foglalkozunk, nem fordul elő, hogy nem jut valaki eszközhöz, vagy kénytelen órákig azt nézni, hogy a többiek mit csinálnak. - A technikai ismeretek mellett a szakmai érvényesüléshez szükséges ismereteket is átadunk – teszi hozzá Dániel. - Az a célunk, hogy olyan szakemberek kerüljenek ki az iskolánkból, akik ha kapnak egy feladatot, akkor ne álljanak értetlenül, hogy ők erről még nem is hallottak, hanem megállják a helyüket. Azt is elmondjuk nekik, hogyan tudnak megszerezni egy-egy megbízást, tudják, milyen áron lehet elvállalni egy munkát. A vizsgafeladatokat valós megbízások alapján állítjuk össze, ez lehet egy zeneszám felvétele, keverése, hanganyag vágása, szignál elkészítése. Ha a diákunk azt megfelelően elkészíti, akkor azt később a szakmai életében referenciaként tudja használni.  Gyors elhelyezkedés$kep3$A számítástechnika fejlődésével, az internet terjedésével, nagyot változott a média, a szórakoztatóipar világa – mondja Tamás. – Ma már nem nagy stúdiók felkérésére kell várni, vagy a Magyar  Rádiónál és a Magyar Televíziónál kell állást keresni. Otthonról is lehet teljesíteni a megbízásokat, részfeladatokat lehet vállalni. Ma már egy-egy produkcióban többen közreműködnek, az egyik hangot vág, a másik a dalt írja, a harmadik leforgat egy rövid videót. Mára a megbízók tábora jelentősen kibővült, kisebb televízióknak, internetes játékokat készítő cégeknek egyaránt szükségük van ilyen szakemberekre. Több cég jelezte már nálunk, hogy szívesen látja végzőseinket, sőt a legjobb tanulóinknak mi is adnunk megbízásokat már a tanfolyam ideje alatt is.A tanfolyamokra középiskolai végzettséggel lehet jelentkezni. Technikai előfeltétel, hogy számítógép legyen otthon, szélessávú internetkapcsolat, amelyeken a szükséges programok legújabb verziója fut.  A világon leginkább elterjedt szoftvercsomagot használják. A szoftverekhez a diákok jelentős kedvezménnyel juthatnak hozzá. A médiazeneszerző kurzusnál követelmény valamilyen zenei alapképzettség vagy hangszer ismerete.