Autók szerelmesei - Az autó és motorkerékpár eladó, -kölcsönző

felnőttképzés, OKJ, szakmakereső, felnőttoktatás, OKJ tanfolyam, szakmunkásképzés

  • Bár csak 2006 óta létezik ebből a szakmából felnőttképzés, nyugodtan mondhatom, hogy népszerűek a tanfolyamaink, és az érdeklődés csak egyre nő  – mondja Malik Zoltán oktató. Némi, de mindenképpen szükséges műszaki érzékkel, illetve elég nagyfokú kereskedelmi vénával megáldott fiatalokat várunk, akiknek aztán saját ügyességükön múlhat a további előrejutásuk.   Kevés tantárgy, de alapos ismeretek   - Az általában 800-1000 órát magukban foglaló képzésen tanulóink megismerkedhetnek A marketingtevékenységek titkaival, a piackutatás különféle érdekes technikáinak bemutatása során. Fontos, hogy aki hozzánk kerül, tisztában legyen minden vállalkozással kapcsolatos tudnivalóval, így a vállalkozási forma kiválasztása, működtetése, megtervezése és az ezekhez köthető ismeretek jelentős szerepet kapnak a tanfolyamunkon. A következő lényeges tantárgy a kereskedelmi egység, vagyis az üzlethelyiség szabályszerű működtetése, és hogy az ezekkel kapcsolatban levő jogszabályokkal, előírásokkal tanulóink tisztában legyenek, és hogy mindezeket az ismereteket a gyakorlatban is helyesen tudják majd alkalmazni. Végül, és persze nem utolsósorban, maga az autó és motorkerékpár forgalmazásának és kölcsönzésének tantárgya van még hátra, amelyben a kereskedés alapvető tudnivalói mellett hallgatóink megtanulhatják azt is, hogy a járművek műszaki állapotát miként kell szakszerű módon felmérni, leellenőrizni. Ezek a legfőbb követelményeink, a többi aztán a gyakorlatban dől el, illetve a munkavégzés hónapjai, esztendői során.     Magánvállalkozás, autószalon, sok ügyintézés   Az autó és motorkerékpár eladó, kölcsönző elsősorban magánvállalkozóként dolgozik, esetleg valamilyen hazai vagy nemzetközi multinacionális vállalat, autógyár alkalmazásában. Üzemeltetéssel összefüggő feladatokat végez, egy lestrapált telepen ugyanúgy, mint egy csillogó autószalonban. Ahhoz, hogy legyen mit eladnia, először is be kell szerezni a szükséges járműveket, ehhez nem csak alaptőke szükséges, hanem rengeteg engedély, vállalkozási és adózási ismeret, papírkitöltés, ügyvitel, jogi formulák sokszoros áttanulmányozásai – tehát legjobb, ha a kezdő eladó, kölcsönző, már aki magánvállalkozást szeretne nyitni, segítők, azaz ügyvédek, jogászok és hasonló képzettségű tanácsadók sokaságával veszi körül magát. -          Nálunk ez eléggé megszokott dolog, mivel egy családi vállalkozás folytatója leszek – meséli Kiss Olivér, aki jelenleg még egy OKJ tanfolyam hallgatója. Gyermekkorom óta ismerek minden autómárkát, volt egy csomó biciklim, motorom is, még a szerelésükhöz is értettem, hát miért ne foglalkozzak ezekkel a dolgokkal, ha már ilyen körülmények között nőttem fel? Az elhelyezkedés pedig esetemben adott, akinek nincs ilyen lehetősége, annak legjobb valamilyen autószalonban kezdeni, van esély, de azért szerencse is kell, hogy jó helyre kerüljön az ember. Az édesapa, Kiss Ferenc, már hosszú évek óta dolgozik ebben a szakmában. Szerinte nem mindig zökkenőmentes ez a pálya, fontos hogy az ügyek vállalkozási ismeretekkel kapcsolatos kezelése nem okozzon gondot, ezért kellenek olyan tanácsadók, illetve kollégák, akikre számíthatunk a nehezebb helyzetekben. -          Hogy mit nevezek nehéz időszakoknak? – hát mi például a gazdasági válságokat, az országos szintű anyagi problémákat eléggé megérezzük… Ilyenkor előfordulhat, hogy a kiadásaink megnőnek, hiszen a marketingnek akkor is menni kell tovább, az alkalmazottakat fizetni kell… Azért bízunk töretlenül, mert ha beindul a bolt, akkor viszont anyagilag jól jövedelmez.   Változatosság, mindig új feladatok   - A napi munka és akár az éves ritmus is eléggé változatos, mindig jönnek új feladatok, kihívások az életünkben. Ahhoz, hogy az autók, motorkerékpárok adásvétele, kölcsönzése rendben történjen, sok háttérkörülményt kell biztosítani. Legelőször is a forrásokat, az alaptőkét, forgótőkét, jó kapcsolatot kell kialakítani a kollégákkal, alkalmazottakkal, és persze meg kell szervezni a szükséges vevő és bérlőköreinket. Ezek mind elég összetett feladatokat, kidolgozási stratégiákat jelentenek. Rengeteg használt autóval, motorral dolgozunk, ezeknek papírjait, vizsgáztatásait is intézni kell, nem beszélve az állandó műszaki állapot ellenőrzésekről, biztosításkötésekről. A bérlőktől visszakapott járműveket mindig újra át kell vizsgálnunk, jegyzőkönyveket, elszámolásokat készítünk róluk. A nagy forgalom következtében elég sokat kell leltározni, figyelemmel kell lenni az eladással, kölcsönzésekkel kapcsolatos általános jogszabályváltozásokra, ami néha elég kimerítő feladat. Az is előfordul, hogy az  értékesítési konstrukciók kialakításához finanszírozási ajánlatokat kérünk bankoktól, lízingcégektől, brókerházaktól, hogy zökkenőmentes legyen munkánk, és a vevők, bérlők igényeit kielégítsük. Egyszóval, mindent az ügyfélért teszünk, hiszen ebből élünk, így lesz kerek az élet, és így gurul… PV